Admitere clasa a V-a intensiv engleză, an şcolar 2023-2024

Pentru anul școlar 2023-2024 ne propunem în baza planului de școlarizare să  funcționăm cu  3 clase a V-a după cum urmează:

  • 1 clasă intensiv engleză
  • 2 clase învăţământ tradițional

Pentru a putea fi înscrişi în clasa de intensiv engleză, elevii care doresc vor susţine un test de competenţe lingvistice.

22.05.2023-26.05.2023

Înscrierea candidaților pentru testul de competenţe lingvistice pentru admiterea în clasa a V-a cu program intensiv de studiu al unei limbi moderne

Depunerea cererii și a documentelor necesare pentru recunoașterea și echivalarea rezultatelor obținute la examene cu recunoaștere internațională pentru certificarea competențelor lingvistice în limbi străine cu testul de competenţe lingvistice pentru admiterea în clasa a V-a cu program intensiv de studiu al unei limbi moderne

08.06.2023

Susținerea testului de competenţe lingvistice pentru admiterea în clasa a V-a cu program intensiv de studiu al LIMBII ENGLEZE, în unitatea de învățământ la care s-a înscris elevul (testul se susține în aceeași zi și la aceeași oră, cu subiecte unice, în toate unitățile de învățământ gimnazial de stat și particular din Municipiul Bucuresti care au prevăzute clase a V-a cu program intensiv de predare a limbii engleze în planul de școlarizare pentru anul școlar 2023-2024)

12.06.2023

Afișarea rezultatelor inițiale la testul de competenţe lingvistice la unitatea de învățământ în care elevul a susținut testul

13.06.2023

Depunerea contestațiilor la proba scrisă a testului de competenţe lingvistice la unitatea de învățământ în care elevul a susținut testul

14.06.2023

Rezolvarea contestațiilor

15.06.2023

Afișarea rezultatelor finale la testul de competenţe lingvistice